Urszula Stachyra

Swoją taneczną przygodę rozpoczęła w wieku wczesnoszkolnym od nauki tańca towarzyskiego, a flamenco odkryła w 2002 roku. Pierwsze ‘’flamencowe’’ kroki stawiała – jakżeby inaczej - w Studio Flamenco pod bacznym okiem Joanny Krajewskiej. Od 2008 roku sama zaczęła prowadzić w Studio regularne zajęcia. W czasie półrocznego pobytu na stypendium w Barcelonie uczyła się w szkole tańca flamenco La Tani, u takich nauczycieli jak Manuel Jimenez ‘’Bartolo’’, Jolanda Cortés oraz u samej La Tani. Od 2009 roku regularnie wyjeżdża do Sewilli, aby w tamtejszych licznych szkołach podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności taneczne.

W 2014 roku pomyślnie przeszła proces rekrutacji do 10 miesięcznego projektu w ramach programu europejskiego, który pozwolił jej na dłuższy niż zazwyczaj pobyt w stolicy Andaluzji. Doświadczenie to zaowocowało możliwością zaprezentowania się na scenie sewilskiego Tablao w ramach cyklu „Flamenco con el otro Sol”.

W Polsce bierze czynny udział w wielu wydarzeniach promujących kulturę andaluzyjską, hiszpańską czy iberoamerykańską. Zaprezentowała się m.in. podczas koncertu w ramach Hiszpańskiej Niedzieli na Solcu, koncertu „W kręgu muzyki hiszpańskiej” organizowanym przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, czy koncertu dla dzieci „Smykofonia” w ramach Szalonych Dni Muzyki w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Prowadzi zajęcia:

 • Piątek
 • 17:15 - 18:45
  niski
  Podstawy flamenco
 • 18:45 - 19:30
  OPEN
  Kastaniety
  (bez tańca, 45 min.)
 • 19:30 - 21:00
  średni-
  Garrotin z kapeluszem
 • Sobota
 • 13:45 - 15:15
  średniozaawansowany
  Colombianas