Oferta

Studio Flamenco prowadzi kursy tańca na wszystkich poziomach zaawansowania.

Regularne zajęcia taneczne odbywają się codziennie.
Kursy prowadzi sześć nauczycielek, z dużym doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym.

Prócz zajęć regularnych zapraszamy też nauczycieli spoza Warszawy - Mateo Gallito (pierwsze spotkanie 14.10 - więcej w Aktualnościach) i Dagmarę Bagińską (pierwsze spotkanie 8.10 - więcej w Aktualnościach).

Kursy prowadzone są na pięciu poziomach:

 • nowe grupy początkujące
  dla osób które nie miały do tej pory kontaktu z tańcem flamenco
 • poziom niski
  dla osób tańczących od pół do półtora roku, które opanowały rytmy czwórkowe i szóstkowe i zaczynają poznawać rytmy 12-stkowe, pracujemy nad koordynacją, poznajemy podstawowe stepy i rozwiązania rytmiczne
 • poziom średni
  dla osób które uczących się dłużej niż 2 lata, skupiamy się nad poznawaniem kolejnych styli flamenco, pracujemy nad precyzją ruchu i stepu
 • poziom średnio-zaawansowany
  dla osób czujących się swobodnie zarówno w rytmach 4-kowych jak i 12-stkowych, sprawnie stepujących. Zwracamy uwagę na zasady konstrukcji choreografii i umiejętność improwizacji
 • poziom zaawansowany
  dla ambitnych z długim stażem


Oferujemy także zajęcia na poziomie OPEN - czyli dla wszystkich poziomów za wyjątkiem osób zupełnie początkujących

Lekcje gry na gitarze prowadzi jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych w Polsce gitarzystów flamenco - Andrzej Lewocki. Lekcje odbywają się w trybie indywidualnym (w Studio Flamenco, ale możliwy jest też dojazd do ucznia).

Program jest dostosowywany do poziomu i oczekiwań ucznia (podstawowe techniki gry flamenco, style flamenco, akompaniament do tańca).

Tel. Andrzej Lewocki: 0-507-132-106 

Raz w miesiącu (zazwyczaj w niedzielę) organizujemy warsztaty gry na cajonie.
Cajon jest instrumentem perkusyjnym w kształcie skrzynki, który choć nie pochodzi z Europy bardzo upowszechnił się wśród wykonawców flamenco.

Zajęcia prowadzone są na dwóch poziomach - dla tych którzy jeszcze nigdy nie grali na cajonie oraz innych instrumentach perkusyjnych oraz dla tych którzy opanowali już rytm jak i technikę gry na tym instrumencie.

Zajęcia prowadzi Andrzej Lewocki.

Raz w miesiącu (w weekend) organizujemy warsztaty palmas. Sprawdź w aktualnościach kiedy odbędą się najbliższe warsztaty!

Palmas czyli klaskanie to najbardziej charakterystyczny element wspólnego muzykowania. Palmas zsynchronizowane ze śpiewem i z muzyką budują warstwę rytmiczną i są ogromnym wsparciem dla muzyków i tancerzy. Wiedza w jaki sposób i kiedy klaskać pozwala także na bycie aktywnymi uczestnikami każdej fiesty.

Na zajęcia palmas na poziomie początkującym zapraszamy osoby z dowolnym stażem tanecznym, które klaszczą intuicyjnie ale nie czują się pewnie z tym "instrumentem". Zajęcia dla zaawansowanych skierowane są do osób dobrze znających różne style flamenco, rozróżniających rytm i akcenty.

Zajęcia prowadzi Aniela Mikucka.

Pierwsze spotkanie 1.10 - więcej w Aktualnościach

Interaktywny kurs "ABC… Flamenco" został opracowany na podstawie kilkunastoletnich doświadczeń Studio Flamenco. Kurs ten jest skierowany do osób, które zetknęły się już z tańcem lub muzyką flamenco i opanowały na poziomie podstawowym zasady ruchu, proste stepy i podstawy rytmiki - w przypadku tańca, lub podstawowe techniki gry na gitarze flamenco.

Samodzielna praca z kursem pozwoli ugruntować i uporządkować zdobytą już wiedzę. Należy jednak pamiętać, że kurs nie zastąpi pracy z wykwalifikowanym nauczycielem i stanowi materiał pomocniczy i uzupełniający.

W odróżnieniu od licznych kursów hiszpańskich, kurs "ABC… Flamenco" nie bazuje na nauce przykładowej choreografii, a kładzie nacisk przede wszytkim na znajomość zasad konstrukcji tańca i opanowanie podstawych elementów, które można ze sobą łączyć. W przystępny sposób zostały podane też wiadomości teoretyczne, uzupełniające umiejętności praktyczne.

Pierwsza część kursu dotyczy popularnego i dość prostego stylu Tangos.

 

Kurs składa się z kilku części:

1) Tangos" - przykładowa choreografia z towarzyszeniem gitary i palmas

2) Teoria - najważniejsze informacje o flamenco oraz o pochodzeniu i cechach stylu Tangos

3) Taniec – podstawowe elementy, które mogą zostać wykorzystane w choreografii Tangos oraz informacje o konstrukcji tańca i objaśnienie podstawowych terminów.
4) Gitara i palmas – typowe techniki akompaniamentu na gitarze flamenco oraz rozwiązania rytmiczne palmas (klaskania) wykorzytywane w Tangos; objaśnienia podstawowych terminów dotyczących technik gitarowych i palmas. Sólo compás to kompozycja instrumentalna Tangos z towarzyszeniem palmas, do której można ćwiczyć poszczególne elementy tańca lub skonstruować własną choreografię.

Kurs w formacie DVD-Video można odtworzyć na stacjonarnym odtwarzaczu DVD lub na komputerze wyposażonym w napęd DVD i odpowiednią aplikację do odczytu formatu DVD-Video.W przygotowaniu są następne części: kurs podstaw techniki tanecznej i gitarowej - "Flamenco krok po kroku" oraz kolejne części cyklu "ABC... Flamenco". Zachęcamy Państwa do dzielenia się z nami uwagami dotyczącymi obecnego wydania kursu, które pozwolą nam udoskonalić kolejne edycje.

Cena kursu - 25 zł (w cenę jest wliczony podatek VAT 22%)

Kurs jest dostępny w Studio Flamenco lub wysyłkowo (koszt przesyłki poleconej wynosi 5 zł).

W przypadku zakupu wysyłkowego całość kwoty 30 zł (koszt kursu i przesyłki) należy wpłacić na konto:
PEKAO S.A. XVI O/W-wa
STUDIO FLAMENCO
28 1240 2135 1111 0000 3870 7562

Zamówienie należy wysłać na adres Studio Flamenco.